Veroučno leto 2021/22

Spoštovani starši,

Z rednim veroukom bomo začeli v nedeljo, 19. 9. 2021, s sveto mašo v Artičah ob 10.30. Pri verouku veljajo enaka zdravstvena navodila kot v šolah. Z namenom lažje organizacije je za izvajanje župnijske kateheze (verouka) v katehetskem letu 2021/22 Slovenska škofovska konferenca oblikovala glavna priporočila, ki so v skladu z navodili Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport ter NIJZ. Celotna dokumenta lahko preberete na spletni strani SŠK: https://katoliska-cerkev.si/: dokument 1; dokument 2.

Prijavnice, ki so za vse razrede enake, so na voljo na spletni strani župnije: www.zupnija-artice-sromlje.rkc.si. Podpisano prijavnico naj Vaš otrok prinese k verouku. Naj redno in točno prihaja k verouku po urniku, ki je objavljen spodaj. Starši, preverjajte, ali je Vaš otrok bil pri verouku. Njihove morebitne opravičene izostanke opravičite pisno v zvezek ali na list papirja. Na učbenik in/ali delovni ter liturgični zvezek, ki naj jih redno prinaša k verouku, napišite otrokovo ime in priimek. Pri verouku naj sodeluje, dela domače naloge in se uči. Prispevka za stroške verouka v veroučnem letu 2021/22 ne bo.

Pri svetih mašah bo Vaš otrok prejemal listke, ki naj jih redno in sproti prilepi v liturgični zvezek ter napiše odgovor. Starši, pomagajte svojemu otroku – o vprašanju se pogovorite in skupaj napišite odgovor. Da sveta maša ne bo le obisk, ampak doživljanje svetega bogoslužja, je vsak/a veroučenec/ka povabljen/a k dejavnemu sodelovanju. Lahko izbere in se vključi med ministrante/ke, bralce/ke beril ali v pevski zbor.

Verouk je prostovoljen. Starši ste se skupaj s svojim otrokom zanj odločili, zato ga spodbujajte ter podpirajte pri verski izobrazbi, obisku svete maše ob nedeljah in praznikih ter prejemanju zakramentov.

Priporočam branje verskega tiska: do 5. razreda Mavrico, od 6. razreda naprej pa #najst ali druge katoliške revije za mlade.

Knjige in/ali delovne zvezke lahko kupite v Cvetlično darilnem butiku pri župnišču v Brežicah (po predhodnem naročilu) ali v Katoliški prodajalni Lakner v Krškem. Liturgični zvezek bo otrok prejel pri sveti maši ali pri verouku.

Kateheti:

g. Roman Travar: 040 157 201; rtravar@siol.net (od 1. do 6. razreda)

g. Rok V. Žlender: 040 530 787; rok_zlender@hotmail.com (od 7. do 9. razreda)

Urnik verouka v Artičah 2021/22 za župniji Artiče in Sromlje:

razred

9. razred

sreda

g. Rok

Knjige in/ali delovni zvezki za verouk v Artičah 2021/22 za župniji Artiče in Sromlje:

razred

učbenik; delovni zvezek; (liturgični zvezek: Z Jezusom pri sveti maši)

1. razred