nalagam novice...

OZNANILA  11. nedelje med letom (17. 6. 2018)

OZNANILA  10. nedelje med letom (10. 6. 2018)

Leto B, 26. teden  od 24. 6. do 1. 7. 2018

Rojstvo Janeza Krstnika

god: Rumold, mučenec, samotar

Božja                1. berilo: Iz 49,1-6; Ps 139

beseda             2. berilo: Apd 13,22-26

nedelje             Evangelij: Lk 1,57-66.80

Elizabeti se je dopolnil čas poroda in je rodila sina. Ko so njeni sosedje in sorodniki slišali, da ji je Gospod izkazal veliko usmiljenje, so se z njo veselili. Osmi dan pa so prišli, da dete obrežejo in so mu po očetu hoteli dati ime Zaharija. Njegova mati pa je odgovorila: »Nikakor, ampak Janez se bo imenoval.« In rekli so ji: »Nikogar ni v tvojem sorodstvu, ki bi mu bilo takó ime.« Tedaj so pomignili njegovemu očetu, kako bi ga on hotel imenovati. Zahteval je deščico in zapisal: »Janez je njegovo ime.« In vsi so se začudili. Pri tej priči so se mu razvezala usta in jezik in je govoril ter hvalil Boga. Strah je obšel vse njihove sosede in po vsem judejskem pogorju so govorili o vsem tem. Vsi, ki so to slišali, pa so si vzeli k srcu in govorili: »Kaj neki bo iz tega otroka? Gospodova roka je bila z njim.« Otrok pa je rastel in se krepil v duhu; in bil je v samoti do dneva, ko se je prikazal Izraelu.

Evangeljski utrinek

Janez Krstnik je edini svetnik, katerega rojstvo Cerkev obhaja s posebnim praznikom. Rodil se Zahariju in Elizabeti v njuni starosti po angelovem naznanilu, ki je določil tudi ime otroka, s katerim je nakazano njegovo poslanstvo. Ime Janez pomeni 'Bog je milostljiv'. Že od spočetja dalje ga je Bog izbral za posebno nalogo: pripraviti svoje rojake na Odrešenikov prihod. In ko je Jezus prišel k reki Jordan, ga je Janez krstil ter ga razglasil za Jagnje Božje, ki odvzema greh sveta. Zato je dobil tudi vzdevek Krstnik.

Bogoslužni teden:  24. 6. - 1. 7. 2018http://www.qumran2.net/disegni/archivio/1592.gifhttp://disegni.qumran2.net/archivio/263.gif

Nedelja: 24. 6.

Roj. Janeza Krstnika

Rumold, muč., sam.

Sromlje 8h

Artiče 10.30

+ Rajka MIRT (dar iz Tržiča)

+ Anica ŠTRITOF, obl.

Ponedeljek: 25. 6.

Dan državnosti

Doroteja, mati, mistikinja

Torek: 26. 6.

Jožefmarija Escrivá, ust.

Artiče 18h

ni sv. maše

Sreda: 27. 6.

Ema Krška, kneg.

drugotna zavet. škofije

* za žive in pokojne farane

Četrtek: 28. 6.

Irenej Lyonski, šk., muč.

Sromlje 18h

+ Tatjana MLAKAR, 30. dan

Petek: 29. 6.

Peter in Pavel, apostola

Artiče 18h

+ Rajka MIRT

Sobota: 30. 6.

Prvi muč. rimske Cerkve

Nedelja: 1. 7.

13. nedelja med letom

ned. Slovencev po svetu

Oliver Plunkett, šk., muč.

Sromlje 8h

Artiče 10.30

+ dva Franca in Marija ŽERJAV

+ Olga LAH, 30. dan

* za žive in pokojne farane

* Cerkev ta teden čistijo in krasijo verniki iz Dečnega sela. Bog povrni za sodelovanje in pomoč!

* Nabirka naslednje nedelje je za 'Petrov novčič', ki je starodavna nabirka Cerkve za naslednika apostola Petra, s katero papež podpira karitativna dela v najrevnejših predelih Katoliške cerkve. Zato bodo zbrani darovi oddani na škofijo, le-ta pa jih bo poslala v Rim.

* Prihodnja nedelja je nedelja Slovencev po svetu. Že vrsto let prvo nedeljo v juliju posvečamo Slovencem po svetu, ki živijo zunaj meja Slovenije. Ocene o številu teh rojakov se vrtijo okrog pol milijona. Nedelja Slovencev po svetu želi nas, ki živimo v domovini, spodbuditi k razmisleku o rojakih, ki živijo po svetu ter hkrati okrepiti tudi slovensko zavest v slovenskih skupnostih po svetu.

* Ob prazniku apostolov Petra in Pavla ali v mesecu juniju bodo slovenski (nad)škofje posvečevali nove duhovnike. Letos bo v Cerkvi na Slovenskem posvečenih 17 novomašnikov: 9 škofijskih ter 8 redovnih duhovnikov. Trije bodo prejeli mašniško posvečenje v tujini. V naši škofiji bo en novomašnik, Matic Lesjak iz župnije Sv. Jurij ob Taboru, ki bo mašniško posvečenje prejel v celjski stolnici v petek, 29. junija 2018, ob 18. uri. Molimo za letošnje novomašnike, nove duhovne poklice, kakor tudi za svetost vseh duhovnikov.

* 27. oratorij bo letos potekal od nedelje 15. do nedelje 22. julija 2018 v Brežicah. Veliko bo igre, petja, plesa, ustvarjanja, smeha, spoznavanja novih prijateljev, animatorjev... Na oratorij ste vabljeni otroci od 4. do 14. leta starosti. Prijavite se čim prej.

* Novice, informacije, novosti, zanimive podatke ter uradne objave Cerkve na Slovenskem lahko spremljate preko e-pošte z vpisom svojega e-naslova na spletni strani www.katoliska-cerkev.si, na družabnih omrežjih Facebook https://www.facebook.com/skofovskakonferenca/ in Twitter (https://twitter.com/katoliskacerkev).